Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů

Červen
21 Středa

VědaFest – zábavná vědecká laboratoř

St, 21 Čvn 2023 (8:30 - 19:30)Europe/Prague
VÍTĚZNÉ NÁMĚSTÍ, Praha 6

Description

Téma: Kořeny vědy

Největší venkovní populárně naučná akce v ČR, je společným projektem vysokých škol, akademických pracovišť a volnočasových institucí již od roku 2011.

O akci: www.vedafest.cz

Česká zemědělská univerzita je třetí největší univerzitou v Praze. Nabízí špičkovou vědu a výzkum zaměřený na širokou škálu oblastí od ekonomie, přes potravinářství, techniku, ekologii až po lesnictví. Má jeden z nejudržitelnějších kampusů v Evropě.

Technická fakulta ČZU – Pro(totypová) lab(oratoř) ProLab
Prototypová laboratoř ProLab má široký záběr, dovolující realizovat rozmanité úkoly. V současné době probíhá vývoj autonomních prostředků pro činnosti spojené se zemědělskou výrobou. Například projekt ARGONAUT vyvíjí víceúčelový pracovní dron. Jedná se o pracovní dron určený k lokální aplikaci chemických ochranných látek. Tím, že se jedná o cargo dron, je možné ho použít i pro bezkontaktní distribuci léčiv či ochranných prostředků v oblastech se zvýšeným rizikem. Dalšími autonomními prostředky z dílny ProLabu, se kterými se seznámíte jsou: Foresthor, Locathor, Compacthor. Dále studenti z týmu FormuceCULS vyvinuli zařízení pro měření reakční doby, které si můžete sami vyzkoušet a zjistit, zda i vy se můžete stát pilotem formule. Na stánku budou přítomni studenti ze střední průmyslové školy Ječná, kteří představí svůj robotický kroužek.

Fakulta tropického zemědělství ČZU – Tropy v srdci Evropy
Fakulta tropického zemědělství je ojedinělé pracoviště v srdci Evropy, které se věnuje výzkumu a výuce v oblasti tropů a subtropů. Na infostánku se tedy můžete dozvědět informace o fakultě a studijních oborech, získat povědomí o studijních spolcích a předevšímzískat vzhled do vědecké části fakulty. Mimoto si budete moci otestovat čichové buňky při poznávání esenciálních olejů. U stánku budou k dispozici vzorky sinic a návštěvníci mohou dle čichu rozeznávat o jakou rostlinu se jedná, či jakou vůni jim příslušný vzorek připomíná.

Fakulta lesnická ČZU – Les očima vědců
Víte, jak vypadá brouk, který způsobil kůrovcovou kalamitu? Určitě ne! Teď budete mít příležitost. Jako důsledek změny klimatu lze očekávat škody suchem, poškození lesů vichřicemi a především škůdci. Poznáte nové postupy a metody, které pomáhají lesníkům pěstovat odolnější a stabilnější lesy. Dozvíte se, co je lesní pedagogika a otestuje své znalosti v „poznávačce“ druhů dřeva. Budete se divit, jak jsou dřeva rozdílná!

Fakulta provozně ekonomická ČZU – Ekonomie na dosah ruky
Kdo z nás neměl jako dítě oblíbené hračky a modely? Ať už šlo o domečky pro panenky, akční figurky, poníkův ráj nebo stavebnice. Hravě jsme objevovali a poznávali svět kolem nás. Ekonomické modely představují podobně zmenšené a zjednodušené verze světa, které umožňují ekonomům vytvářet zobecnění a předpovědi chování ekonomik nebo jejich částí v různých situacích. Objevte ekonomii zábavnou a interaktivní formou! Zkuste, jak reagují ekonomické modely na různé změny. Jaký dopad má snížení exportu jednoho státu na ostatní země? Přijďte a doslova se dotkněte ekonomie!

Fakulta agrobiologie, přírodních a potravinových zdrojů – Super plevel a hmyz na talíři
Správné rozhodování v zemědělství vyžaduje rychlý a spolehlivý přístup k přesným informacím o počasí. Při plánování zásahů, jako je ochrana rostlin, hnojení a boj proti plevelům a škůdcům, je třeba znát vývojové fáze a cykly jednotlivých druhů. Díky znalostem a přesným informacím můžeme zasáhnout efektivně. Hmyz ale není jen škůdcem, některé druhy mají mnoho užitečných vlastností. Věděli jste, že obsahují vysoké množství kvalitních bílkovin podobně jako hovězí maso? Navíc některé druhy hmyzu jako je potemník moučný, cvrček domácí a saranče stěhovavé, již byly schváleny Evropskou komisí jako nové potraviny. Přijďte si vyzkoušet roli hospodáře a ochutnat naše lahůdky z hmyzu!

www.czu.cz

Ticket Information

VědaFest

Free

Online booking closed

Event Calendar

Středa, 21 Čvn 2023

8:30 - 19:30  Europe/Prague
Closed

Refund Policy

Cancel booking before 0 days
Send Message

Send mail success

Send mail failed

Please enter input field

reCAPTCHA verification failed. Please try again.

Taxonomies

#TVOJEVOLBA

FAKULTA AGROBIOLOGIE, POTRAVINOVÝCH A PŘÍRODNÍCH ZDROJŮ
Česká zemědělská univerzita v Praze
Kamýcká 129, 165 00 Praha – Suchdol
IČO: 60460709, DIČ: CZ60460709
ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb
Tel. ústředna: +420 224 381 111
webové stránky: af.czu.cz